Giriş
Tesla-Enerji;
Online Kompanzasyon Takip Sistemi

 
Çalışma Diagramı
Tesla-Enerji; kompanzasyon panolarına uzaktan bağlantı sağlayarak, internet üzerinden anlık kontrol ve yönetim sağlar.
Sistemin çalışma şeklini görmek için tıklayınız.

 
Kompanzasyon Hakkında
  • Aktif ve reaktif güç nedir?
  • Reaktif güç gerçekte varolmadığı halde neden maliyetlere yansır?
  • Reaktif güç kompanzasyonu nedir, nasıl çalışır?
  • Kompanzasyon yasal bir yükümlülük müdür?
  • Reaktif güç maliyetleri, genel enerji maliyetlerine nasıl yansır?
Kompanzasyonla ilgili daha ayrıntılı
bilgi için lütfen tıklayın


 
Faturanızı İnceleyin

Reaktif ceza ödemediğinizden emin olmak için faturalarınızda hangi detaylara dikkat etmeniz gerek Ayrıntılar için tıklayın
 
Elektrik Faturanızı İncelediniz mi !!!

 

 

Elektrik faturalarınızda reaktif cezaya maruz kaldığınızı aşağıdaki hususlara dikkat ederek tespit edebilirsiniz. Veya elinize geçenen son faturanızı selda@tesla-enerji.com adresine email atın ve teknik ekibimiz inceleyerek sizi bilgilendirsin.

 

Dağıtım Şirketi Müşterisi İseniz ?

Eğer enerjinizi, toptan satıcılardan değil de bulunduğunuz bölgenin bağlı olduğu dağıtım firmalarından alıyorsanız (Gediz, Aydem, Boğaziçi vb) Reaktif enerji cezaları elektrik faturanızın içinde gelir. Bu durumda, yukarıda gösterildiği gibi 'End.Reak' (ya da 'Ind. Reak') ve 'Kap. Reak' satır ya da sütunlarında TL karşılığı bir tüketim bedeli görüyorsanız, reaktif ceza bedeli ödüyorsunuz demektir. Hemen bizi arayın, gereksiz enerji maliyetlerini sigortalayalım.

 

Özel Tedarikçi Müşterisi İseniz ;

Eğer enerjinizi, özel tedarikçiden alıyorsanız, reaktif cezaya maruz kalmanız halinde, dağıtım şirketinden sadece reaktif ceza bedelini kapsayan bir fatura gelir. Bu bedel, kompanzasyon panolarının düzenli takibi ve Tesla-Enerji sistemi ile kolayca önlenebilir.

 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından Çıkarılan Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinin 16. Maddesi gereği; Ticari Aboneler, Tükettikleri Reaktif Enerjiyi Kompanze etmekle mükellef olup, bu amaçla işletmelerinde Kompanzasyon Tesisatı bulundurmakla yükümlüdürler. Yine aynı yönetmelik gereği, Reaktif Enerji Miktarlarınn, belirli oranları aşması halinde de, TEDAŞ'a Cezalı olarak Reaktif Enerji Bedeli ödemektedirler.

 

Dilerseniz elinize geçenen son faturanızı selda@tesla-enerji.com adresine email atın ve teknik ekibimiz inceleyerek sizi bilgilendirsin.