Giriş
Tesla-Enerji;
Online Kompanzasyon Takip Sistemi

 
Çalışma Diagramı
Tesla-Enerji; kompanzasyon panolarına uzaktan bağlantı sağlayarak, internet üzerinden anlık kontrol ve yönetim sağlar.
Sistemin çalışma şeklini görmek için tıklayınız.

 
Kompanzasyon Hakkında
  • Aktif ve reaktif güç nedir?
  • Reaktif güç gerçekte varolmadığı halde neden maliyetlere yansır?
  • Reaktif güç kompanzasyonu nedir, nasıl çalışır?
  • Kompanzasyon yasal bir yükümlülük müdür?
  • Reaktif güç maliyetleri, genel enerji maliyetlerine nasıl yansır?
Kompanzasyonla ilgili daha ayrıntılı
bilgi için lütfen tıklayın


 
Faturanızı İnceleyin

Reaktif ceza ödemediğinizden emin olmak için faturalarınızda hangi detaylara dikkat etmeniz gerek Ayrıntılar için tıklayın
 

Hakkımızda

Bilindiği gibi, Elektrik Enerjisi üretim ve dağıtımı, yurdumuzda son derece yetersiz kaynaklarla yapılmaktadır. Ülkemiz, Elektrik Enerjisinin üretim ve dağıtımında yeterli maddi kaynağa sahip olmadığı için, mevcut iletim ve dağıtım hatlarının güvenli ve sağlıklı bir şekilde hizmet verebilmesi, ve sağlıklı bir elektrik enerjisi tüketilebilmesi amacıyla, Elektrik Tüketimi belli kıstas ve sınırlara tabi tutulmuştur.


Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından Çıkarılan Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinin 16. Maddesi gereği; Ticari Aboneler, Tükettikleri Reaktif Enerjiyi Kompanze etmekle mükellef olup, bu amaçla işletmelerinde Kompanzasyon Tesisatı bulundurmakla yükümlüdürler. Yine aynı yönetmelik gereği, Reaktif Enerji Miktarlarının, belirli oranları aşması halinde de, TEDAŞ 'a Cezalı olarak Reaktif Enerji Bedeli ödemektedirler.


Ülkemizdeki bir çok işletmeci, İşletmelerindeki Kompanzasyon Tesisat ve Panolarını düzenli olarak kontrol ve bakımını yaptırmadığı ya da eksik yaptırdığı için, TEDAŞ a fatura bedelinin en az %20 sinden, tamamına hatta bazı durumlarda fatura bedelinin birkaç katına varan miktarlarda Reaktif Enerji Bedeli ödemektedirler. Maalesef ülkemizde Kompanzasyon bakım ve kontrolü, çok amatörce ve günümüz bilgisayar sistemlerinden ve profesyonellikten uzak bir halde yapılmakta ve söz konusu bedel faturanın içerisinde yeraldığı için de, bir çok işletmecinin ödemiş olduğu, Reaktif Enerji Bedeli Cezasından haberi dahi bulunmamaktadır.


Tesla Enerji olarak firmamız, Tesla-Enerji markası ile, Türkiyede, Kompanzasyon Bakım ve Takibini Kurumsal bir çatı altında, ve internet üzerinden online olarak yapan ve SADECE KOMPANZASYON ALANINDA faaliyet gösteren ve bu konuda uzmanlaşmış tek Elektrik Bilişim firmasıdır. Tesla-Enerji sistemleri; İstanbul'dan Antalya'ya kadar, Türkiye'nin birçok değişik il ve ilçesinde, Otel, Petrol İstasyonu, Hükümet Konağı, Restaurant, Fabrika gibi işletmelerde % 100 garanti ile sorunsuz olarak kullanılmaktadır. Kompanzasyon Sistemleri konusunda sahip olduğumuz bilgi ve birikimi, Firmanız ile paylaşmak istediğimizi belirterek, Tesla-Enerji abonesi olmaya sizleri davet ediyoruz.