Giriş
Tesla-Enerji;
Online Kompanzasyon Takip Sistemi

 
Çalışma Diagramı
Tesla-Enerji; kompanzasyon panolarına uzaktan bağlantı sağlayarak, internet üzerinden anlık kontrol ve yönetim sağlar.
Sistemin çalışma şeklini görmek için tıklayınız.

 
Kompanzasyon Hakkında
  • Aktif ve reaktif güç nedir?
  • Reaktif güç gerçekte varolmadığı halde neden maliyetlere yansır?
  • Reaktif güç kompanzasyonu nedir, nasıl çalışır?
  • Kompanzasyon yasal bir yükümlülük müdür?
  • Reaktif güç maliyetleri, genel enerji maliyetlerine nasıl yansır?
Kompanzasyonla ilgili daha ayrıntılı
bilgi için lütfen tıklayın


 
Faturanızı İnceleyin

Reaktif ceza ödemediğinizden emin olmak için faturalarınızda hangi detaylara dikkat etmeniz gerek Ayrıntılar için tıklayın
 

Enerji Takip Sistemleri Çalışma Prensibi

Tesla Enerji sistemi sayesinde, kompanzasyon panosundaki Reaktif Güç Kontrol Rölelerindeki kompanzasyon değerleri ve tüm elektriksel (Akım-Gerilim-Frekans-Güç-Faz yokluğu-Sıcaklık-Harmonik vs.) İnternet Erişim modülü kullanılarak, Tesla Enerji merkezinde bulunan servere aktarılır. Tesla Enerji bilgisayar yazılımı ile de kompanzasyon panosu ve tüm elektriksel değerleri, 7 gün 24 Saatlik kesintisiz bir periyod içerisinde anlık olarak takip ve kontrol edilir.Sistemin Avantajları

1- Tesla Enerji ile, tüm işletmelerin kompanzasyon ve tüketim değerleri tek bir noktadan izlenebilecek ve sayaçların yanlış okunması, personelin ihmali gibi sakıncalar ortadan kaldırılmış olacaktır.

2- İşletmelerinizin elektrik tüketimleri günlük, hatta saatlik olarak izlenebileceği için, maliyet ve karlılık hesaplarında günlük elektrik harcamaları da muhasebeye tam olarak yansıtılabilecektir.

3- Elektriksel değerlere ilişkin önceki tarihlerdeki, değer ve bedeller bilgisayar ortamında arşiv ve depo edilebilecektir.

4- Tesla Enerji %100 garantilidir. Abonelik hizmeti devam ettiği süre içerisinde, İşletmelerinize herhangi bir Reaktif Enerji Bedeli Cezası gelir ise, bu bedel firmamızca ödenecektir.

Tesla Enerji yazılımları ile işletmenizin kompanzasyon verilerini uzaktan takip edebilmenin yanı sıra, elektrik tüketimlerinizi anlık olarak görebilirsiniz. Bunları grafiksel raporlar halinde alabilir, Elektrik tüketimlerinizdeki değişimleri sene, ay, gün hatta saat bazında takip edebilirsiniz.

 

Bununla ilgili bazı ekran görüntülülerimiz aşağıdadır.
Günlük tüketim grafiği ile ay içerisindeki tüketimlerinizi günlere göre izleyebilirsinizAylık tüketim grafiği sene içerisindeki tüketim değişikliklerini görmenizi sağlarKompanzasyon grafiği ile reaktif değerlerinizin kontrol altında olduğuna emin olabilirsinizTesla Enerji bilgisayar yazılımı ile de kompanzasyon panosu ve tüm elektriksel değerleri, 7 gün 24 Saatlik kesintisiz bir periyod içerisinde anlık olarak takip ve kontrol edilir.

 

Sistem, Kompanzasyon ve ölçüm değerlerindeki değişimleri otomatik olarak algılar, Reaktif Ceza Sınırları aşılma ihtimali söz konusu olur ise, ceza sınırlarının altında ayarlanan değerlere ulaşınca otomatik olarak uyarı verir. Dolayısıyla cezai duruma düşmezden çok evvel arıza ve yapılması gerekenler tespit edilir.

 

Yetkili servisimiz, sisteme uzaktan müdahale ile veya işletmeye gelerek, Reaktif Ceza bedeli ödenmesinin önüne geçer. Bu sayede oluşabilecek kompanzasyon arızalarında arıza mahaline gitmeden yapılması gerekenlerin %90 ı uzaktan izleme sistemi sayesinde tespit edilerek ayrıca bir keşif yapılmaksızın müdahale imkanı sağlayarak zaman kaybını ve gereksiz Servis Maliyetlerini önler.    

Yukarı Dön